Katarzyna Kielisiak
32 artykułów na stronie

Katarzyna Kielisiak

Doradca zawodowy i coach kariery, trener zmiany, certyfikowany projektant kariery metodologii „CareerDesign”. Absolwentka programu rozwoju i treningu kompetencji „Master Class Doradcy Kariery – Trening Budowania Mocy”. Specjalista Obrazkowego Testu Zawodów BBT (tzw. Test Achtnicha), projekcyjnej metody wyjaśniania skłonności zawodowych. Absolwentka UJ na Wydziale Historycznym.
Artykuły autora

Koniec szkoły to koniec uczenia się? Korzyści płynące z Lifelong learning. Scenariusz zajęć dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Scenariusz przeznaczony jest do pracy przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla liceów ogólnokształcących i techników: uczeń określa korzyści wynikające z uczenia się przez całe życie w rozwoju osobistym i zawodowym; w kontekście zawodów przyszłości i zmian na rynku pracy, załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego. Cel główny: Uczeń: określa korzyści wynikające z uczenia się przez całe życie w rozwoju osobistym i zawodowym. Cele szczegółowe: Uczeń: określa cele i plany edukacyjno-zawodowe, uwzględniając własne zasoby, określa aspiracje i potrzeby w zakresie własnego rozwoju i możliwe sposoby ich realizacji, korzysta ze źródeł informacji dotyczących dalszego kształcenia formalnego, pozaformalnego i nieformalnego, wskazuje możliwości kontynuowania nauki. Metody pracy: praca grupowa, praca zespołowa, praca indywidualna, burza mózgów, dyskusja, rozmowa kierowana, mini wykład. Środki dydaktyczne: flipchart i pisaki, kartki, zwiastun filmu „The Intern”, https://www.youtube.com/watch?v=qW43-tU6LLU kartki samoprzylepne, monitor (tablica) multimedialny lub ekran i rzutnik, Retrospekcja i wizja twojego rozwoju edukacyjno-zawodowego – kwestionariusz (załącznik nr 1) Historia Anny i Rafała – case study (załącznik nr 2), Przewidywany czas realizacji: 45 min.
17 lipca 2023Czytaj więcej »

„Nie taki diabeł straszny…” – tworzenie szytego na miarę CV, przez osoby wkraczające na rynek pracy. Scenariusz zajęć dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Scenariusz przeznaczony jest do pracy w grupach i pracy indywidualnej przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas szkół ponadpodstawowych, uczeń: sporządza i aktualizuje dokumenty aplikacyjne zgodnie z wymaganiami pracodawców; Załącznik nr 4, 5, 6 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego. Cel główny: uczeń potrafi sporządzić i/lub zaktualizować CV zgodnie ze swoim statusem na rynku pracy, w odpowiedzi na oczekiwania potencjalnych pracodawców. Cele szczegółowe: Uczeń: zna elementy i istotną kolejność informacji zamieszczonych w CV kandydata wchodzącego na rynek pracy, umie stworzyć krótką notatkę o sobie bazując na wiedzy o swoich zasobach i osiągnięciach, rozumie rolę procesu samopoznania w tworzeniu CV, rozumie i potrafi posłużyć się tzw. językiem korzyści podczas tworzenia autorskiego CV. Metody pracy: praca w parach/praca grupowa, rozmowa kierowana, praca indywidualna. Środki dydaktyczne: Moduły CV (załącznik nr 1 – dla każdego ucznia) Wskazówki do tworzenia CV (załącznik nr 2 – dla każdego ucznia) Wskazówki do tworzenia CV (załącznik nr 2 – dla każdego ucznia) Szablon CV (załącznik nr 3 – dla każdego ucznia) flipchart, pisaki. Przewidywany czas realizacji: 45 min.
28 czerwca 2023Czytaj więcej »