Video
Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?
Zapraszamy na szkolenie pt. „Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?”. Eksperta udziela odpowiedzi m.in. na pytania: Czym jest pierwsze wrażenie? Jakie jest znaczenie mowy ciała podczas robienia pierwszego wrażenia? Jak mówić, żeby zostać dobrze odebranym? Jakie błędy mogą spowodować złe pierwsze wrażenie? Dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada, czego i w jaki sposób uczyć młodzież o pierwszym wrażeniu. Proponuje liczne pomysły na ciekawe zabawy dydaktyczne i ćwiczenia. »
Rodzic – uczeń – doradca zawodowy. Jak pogodzić różne zdania i interesy?
Niekiedy wizja przyszłości zawodowej ucznia bywa źródłem konfliktu między rodzicem a dzieckiem. Zapraszamy do udziału w szkoleniu autorstwa Anny Sarczyńskiej pt. „Rodzic – uczeń – doradca zawodowy. Jak pogodzić różne zdania i interesy?”. Podczas webinaru ekspertka odpowiada m.in. na pytania: co jest ważne w planach kariery z punktu widzenia ucznia, co kieruje sposobem postępowania rodzica, jaka jest rola doradcy zawodowego w łagodzeniu konfliktu między dzieckiem a rodzicem. Autorka wyjaśnia, jakie mogą być przyczyny różnic w poglądach dzieci i ich opiekunów. Proponuje konkretne metody pracy, np. mapa priorytetów. Podpowiada, w jaki sposób prowadzić skuteczne mediacje między skonfliktowanymi rodzicami i uczniem. »
Lifelong learning w praktyce. Jak kształtować u uczniów nawyk nieustającego samodoskonalenia?
Zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym sposobów wprowadzania idei lifelong learning w codzienne życie swoje i uczniów. Wideo ma charakter warsztatu. Autorka zaznajamia słuchacza z możliwymi przyczynami niechęci do samorozwoju i zmian. Radzi, w jaki sposób motywować do nieustającego kształcenia się, realizowania swoich planów i marzeń oraz podejmowania nowych wyzwań. Prezentowane treści w znaczący sposób wzbogacają warsztat pracy szkolnego doradcy zawodowego. »
Podcasty
Jak rozwijać talenty uczniów bez wywierania presji
Szkoła to przestrzeń, w której uczniowie odkrywają siebie – swoje zainteresowania, mocne strony, ale także ograniczenia. Nauczyciele od samego początku dostrzegają w nich potencjał i starają się go rozwijać. Jednak czy zawsze wiemy, gdzie kończy się wsparcie, a zaczyna presja? Czy każda pasja powinna być rozwijana za wszelką cenę? W materiale wyjaśniamy, dlaczego granica między motywowaniem uczniów a wywieraniem na nich nadmiernej presji jest tak cienka. Wyjaśniamy, jak nauczyciele i rodzice mogą pomóc młodym ludziom rozwijać ich talenty w sposób, który daje radość, a nie poczucie obowiązku i stresu. Z tego podcastu dowiesz się: Jakie sygnały wskazują, że wsparcie zamienia się w presję? Dlaczego nie każda pasja powinna być forsowana na siłę? W jaki sposób rozmawiać z uczniem o jego talentach, aby nie narzucać mu drogi rozwoju Jakie skutki może mieć nadmierna presja na rozwój dziecka? »
Filmoterapia w szkole. Terapeutyczne wykorzystanie filmu
Zapraszamy do wysłuchania podcastu poświęconego wykorzystaniu filmoterapii jako nowoczesnego narzędzia wspierającego procesy wychowawcze i terapeutyczne. Ekspertka wyjaśnia, w jaki sposób odpowiednio dobrane produkcje filmowe mogą wspierać rozwój emocjonalny uczniów, ułatwiać rozmowy na trudne tematy oraz kształtować pozytywne postawy. »
Kategorie
Aktualny numer Pokaż listę wydań »
Nowoczesne Doradztwo Zawodowe nr 68
