Video
Lifelong learning w praktyce. Jak kształtować u uczniów nawyk nieustającego samodoskonalenia?
Zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym sposobów wprowadzania idei lifelong learning w codzienne życie swoje i uczniów. Wideo ma charakter warsztatu. Autorka zaznajamia słuchacza z możliwymi przyczynami niechęci do samorozwoju i zmian. Radzi, w jaki sposób motywować do nieustającego kształcenia się, realizowania swoich planów i marzeń oraz podejmowania nowych wyzwań. Prezentowane treści w znaczący sposób wzbogacają warsztat pracy szkolnego doradcy zawodowego. »
Jak podnieść wartość doradztwa zawodowego w oczach uczniów? Metody i techniki dla doradców
Co zrobić, by uczniowie docenili wartość zajęć z doradztwa zawodowego? Zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniem pt. „Jak podnieść wartość doradztwa zawodowego w oczach uczniów? Metody i techniki dla doradców”. Ekspertka Anna Sikorska dzieli się ze słuchaczami wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi poradami. Udziela odpowiedzi na pytania: Z jakich przyczyn lekcje doradztwa zawodowego mogą być przez uczniów lekceważone? W jaki sposób zbudować autorytet lekcji doradztwa zawodowego? W jaki sposób określić cele działań doradczych i uporządkować organizację przebiegu spotkań? Rady autorki ułatwią osiągnięcie celów edukacyjnych i satysfakcji zawodowej. »
Prestiż, wynagrodzenie, pasja. Czym kierować się w wyborze zawodu?
Zapraszamy do udziału w szkoleniu autorstwa Justyny Markusik pt. „Prestiż, wynagrodzenie, pasja. Czym kierować się w wyborze zawodu?”. Ekspertka podejmuje próbę omówienia i zrównoważenia wpływu trzech głównych wyznaczników, na podstawie których młodzi ludzie starają się podjąć decyzję o swojej przyszłości zawodowej. Odpowiada na pytania: Czym jest prestiż zawodowy? Które zawody uznawane są za prestiżowe i dlaczego? Jak kształtuje się wysokość wynagrodzenia w Polsce? W jakich branżach można spodziewać się najwyższych, a w jakich najniższych zarobków? Czy warto kierować się pasją przy wyborze zawodu? Co jeszcze, oprócz wynagrodzenia, pasji i prestiżu, wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze zawodu? Szkolenie zawiera liczne porady, wzbogaca warsztat i kompetencje doradcy zawodowego pracującego z młodzieżą. »
Podcasty
Jak zapobiegać stygmatyzacji uczniów z problemami w zakresie zdrowia psychicznego?
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony 10 października, jest doskonałą okazją, by zwrócić uwagę na kondycję psychiczną młodych ludzi w Polsce, która od dłuższego czasu budzi niepokój. Tego typu dni mają ogromne znaczenie, gdyż umożliwiają szerzenie wiedzy o higienie zdrowia psychicznego, standardach opieki psychologicznej oraz walce ze stygmatyzacją. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Zdrowie psychiczne w pracy”, ale nie można zapominać o młodzieży, która również potrzebuje wsparcia. Badania przeprowadzone na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka w 2021 roku wykazały, że około 14% uczniów w Polsce wymaga wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. To znacząca grupa, narażona na stygmatyzację i wykluczenie z powodu trudności, na które często nie mają wpływu. Warto więc przyjrzeć się, jak w środowisku szkolnym można przeciwdziałać tym mechanizmom, aby uczniowie doświadczający trudności psychicznych czuli się bezpieczniej i bardziej akceptowani. »
Poczucie własnej wartości. Wpływ samooceny na plany i sukcesy edukacyjno-zawodowe
Czy wiesz, jak ogromny wpływ na przyszłość młodzieży ma ich poczucie własnej wartości? W nowym odcinku wyjaśniamy, jak samoocena kształtuje plany i osiągnięcia uczniów. Dowiedz się, jak nauczyciele mogą wspierać swoich podopiecznych w budowaniu zdrowego obrazu siebie, co bezpośrednio przekłada się na ich sukcesy w szkole i życiu zawodowym. Omawiamy kluczowe ćwiczenia, które pomagają młodzieży zrozumieć swoje mocne strony, stawiać sobie ambitne cele i dążyć do ich realizacji. »
Przeżywanie frustracji. Jak pomóc uczniowi w spektrum autyzmu?
„Powinien już to rozumieć” – takie słowa często słyszą nauczyciele i opiekunowie dzieci w spektrum autyzmu. Frustracja, z jaką na co dzień borykają się te dzieci, często spotyka się z brakiem zrozumienia. Jak wspierać uczniów w przeżywaniu trudnych emocji, takich jak przegrana? Zapraszamy do wysłuchania podcastu poświęconego tej ważnej tematyce. »