Tomasz Magnowski
36 artykułów na stronie

Tomasz Magnowski

Doradca zawodowy, nauczyciel zawodu, trener biznesu, Microsoft Innovative Educator Expert. Na co dzień nauczyciel i doradca zawodowy oraz właściciel firmy szkoleniowej TiM. Organizator Ogólnopolskich Targów Szkół Wyższych w Radomiu i Wystawy Interaktywnej MÓZG. Od 2019 r. przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Pływobiegacz rowerowy i odkrywca dnia codziennego
Artykuły autora

7. A gdyby tak uczyć się matematyki…? Scenariusz zajęć dla uczniów klas VII–VIII

Scenariusz jest przeznaczony do pracy indywidualnej i pracy w grupach przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas VII–VIII, uczeń: wyszukuje i analizuje informacje na temat zawodów, rozpoznaje własne zasoby, załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego. Cel główny: Rozpoznawanie swoich zasobów związanych z umiejętnościami matematycznymi.Cele szczegółowe:Uczeń: potrafi określić umiejętności matematyczne, które są przydatne w pracy zawodowej, potrafi wskazać zawody, w których umiejętności matematyczne są niezbędne, potrafi określić, jakie motywatory wpływają na jego rozwój umiejętności matematycznych. Metody pracy: praca indywidualna, praca w grupach, dyskusja, prezentacja na forum (również w nauczaniu zdalnym). Środki dydaktyczne: projektor, rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 7 sierpnia 2014 . w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, Jakiej dziedziny „tyka” matematyka? (załącznik nr 1 – dla każdego ucznia), charakterystyka grup wielkich (do wyświetlenia), Powody, dla których lubię/mógłbym polubić matematykę (załącznik nr 2 – dla każdego ucznia), dostęp do komputera (dla każdej grupy). Przewidywany czas realizacji: 45 min.
18 lutego 2023Czytaj więcej »

10. Moje puzzle – rynek pracy… Scenariusz zajęć dla uczniów klas VII–VIII

Scenariusz jest przeznaczony do pracy indywidualnej przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas VII–VIII, uczeń: wyszukuje i analizuje informacje na temat zawodów, porównuje własne zasoby i preferencje z wymaganiami rynku pracy, Załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego (Dz.U. z 2019 r. poz. 325). Cel główny: ocena umiejętności przeprowadzania analizy rynku pracy. Cele szczegółowe: Uczeń: potrafi wyjaśnić, co to jest rynek pracy, potrafi wskazać zawody pojawiające się i znikające z rynku pracy, potrafi przeanalizować swoje umiejętności w kontekście rynku pracy. Metody pracy: praca indywidualna, elementy burzy mózgów, dyskusja, prezentacja na forum (również w nauczaniu zdalnym). Środki dydaktyczne: zainstalowana na urządzeniach osobistych uczniów i nauczyciela (z podłączeniem do źródła dźwięku) aplikacja Puzzle Kariery – dostępna bezpłatnie dla użytkowników systemu Android16, projektor podłączony do tabletu z systemem Android z dostępem do Internetu, źródło dźwięku podłączone do tabletu, Zawody na rynku pracy (załącznik nr 1 – dla każdego ucznia), Moje najdroższe talenty (załącznik nr 2 – dla każdego ucznia), Poradnik – rynek pracy (dla nauczyciela) https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/rynek-pracydefinicja,rodzaje,cechy,zasoby,elementy_pr-3542.html   [dostęp: 10.10.2022]. Przewidywany czas realizacji: 45 min.
12 listopada 2022Czytaj więcej »