Jak kontrolować stres i czerpać z niego korzyści?
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. „Jak kontrolować stres i czerpać z niego korzyści?”. Ekspert Grzegorz Iwańczyk zwraca uwagę na pozytywne aspekty przeżywania stresu i podaje przykłady efektywnego wykorzystywania go w nauce i pracy. Poruszane zagadnienia to: Stres jako motywator – pozytywne strony stresu; Przemyślenie reakcji na stres – możliwe reakcje i ich świadomy wybór; Opracowanie własnej strategii antystresowej – strategie krótko- i długofalowe; Rozpoznawanie sygnałów stresu. »
Jak rozwijać kompetencje miękkie u uczniów?
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia autorstwa Katarzyny Płuski pt. „Jak rozwijać kompetencje miękkie u uczniów”. Ekspertka informuje i radzi: Do czego kompetencje miękkie są potrzebne uczniom? Jak doskonalić u uczniów wybrane kompetencje miękkie? Szkolenie zawiera liczne praktyczne porady oraz pomysły na ćwiczenia i zabawy edukujące. »
Kompetencje miękkie
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia autorstwa Katarzyny Płuski pt. „Kompetencje miękkie”. Ekspertka odpowiada m.in. na pytania: Czym są kompetencje miękkie? Czym różnią się kompetencje miękkie od kompetencji twardych? Jakie korzyści wynikają z wysoko rozwiniętych umiejętności miękkich? Jakie problemy mogą napotkać osoby posiadające niskie kompetencje miękkie? »
Doradztwo zawodowe dla maturzystów. Część I: Przebieg, cel i treść spotkania z maturzystą
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania szkolenia pt. „Doradztwo zawodowe dla maturzystów. Część I: Przebieg, cel i treść spotkania z maturzystą”. Ekspertka Anna Sikorska dzieli się ze Słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Między innymi: określa specyfikę pracy z uczniami w wieku maturalnym, wymienia najważniejsze cele spotkania doradczego, porządkuje wiedzę na temat możliwych modeli pracy z uczniami, podaje przykłady literatury pomocnej w planowaniu pracy z maturzystą, wymienia i opiniuje wybrane testy. Określa ich cel w odniesieniu do pracy z uczniem szkoły średniej. »
Doradztwo zawodowe dla maturzystów. Część II: Narzędzia, ćwiczenia, możliwości planowania przyszłości zawodowej
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania II części szkolenia pt. „Doradztwo zawodowe dla maturzystów. Część II: Narzędzia, ćwiczenia, możliwości planowania przyszłości zawodowej. Ekspertka Anna Sikorska między innymi: proponuje konkretne ćwiczenia, które warto wykonać w trakcie pracy z maturzystą, wymienia możliwe do wykorzystania narzędzia, porządkuje informacje przydatne w trakcie planowania przyszłości edukacyjno-zawodowej, przedstawia źródła wiedzy, pomocnej w zaplanowaniu i wyborze zawodu lub dalszej ścieżki edukacji. »
Szkolne koło wolontariatu jako przestrzeń do rozwoju kompetencji
Webinar poświęcony zagadnieniom związanym z wolontariatem szkolnym. Ekspert wyjaśnia: Czego można nauczyć się w szkolnym kole wolontariatu Co motywuje uczniów i uczennice do aktywności wolontariackiej W jaki sposób zaangażowanie w wolontariat może rozwijać kompetencje uczniów i uczennic? Jakie narzędzia warto wykorzystać we wspieraniu rozwoju kompetencji wolontariuszy i wolontariuszek »
Doradztwo zawodowe oparte na kompetencjach
Webinar poświęcony problematyce doradztwa zawodowego opartego na kompetencjach. Ekspertka porusza w nim następujące tematy: teorie rozwoju kariery, definicja kompetencji, znaczenie kompetencji w doradztwie zawodowym, odblokowanie potencjału kompetencji, oparcie doradztwa zawodowego na kompetencjach, metoda bilansu kompetencji, bilans kompetencji w pracy z młodzieżą. »
Edukacja włączająca w doradztwie zawodowym
Webinar poświęcony problematyce edukacji włączającej w doradztwie zawodowym. Ekspertka porusza w nim następujące tematy: edukacja włączająca – wprowadzenie pojęciowe, uczeń ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi... czyli kto? doradztwo zawodowe w niepewnej przyszłości, projektowanie uniwersalne w doradztwie zawodowym, potencjalne trudności w pracy doradcy zawodowej, inkluzyjne doradztwo zawodowe, kompetencje transwersalne. »
Rola rodziców w doradztwie zawodowym
Webinar poświęcony roli rodziców w doradztwie zawodowym. Ekspertka porusza w nim następujące tematy: definicja rodziny, wpływ rodziny na ścieżkę kariery dziecka, wielowymiarowy Model zdolności Franza Mönksa, potencjał zawodowy i osobisty dziecka w oczach rodzica, główne zasady oddziaływania rodziców, postawy rodziców wobec dziecka, nauki, pieniędzy, różnych zawodów, sytuacja zawodowa, zdrowotna, socjoekonomiczna rodziny a określenie potencjału zawodowego dziecka, rodzic jako partner doradcy zawodowego, dobra współpraca między rodzicem a nauczycielem. »
Rozmowa doradcza w indywidualnym doradztwie zawodowym
Szkolny doradca zawodowy pełni wiele ról: jest ekspertem, informatorem, opiekunem czy konsultantem. Jest też towarzyszem ucznia w procesie projektowania ścieżki edukacyjno-zawodowej. Jednym z zadań jest prowadzenie indywidualnych rozmów doradczych. W celu ułatwienia podjęcia przez ucznia decyzji związanej z karierą zawodową, przygotowaliśmy szkolenie, w którym ekspertka wyjaśnia w jaki sposób prowadzić proces doradczy oparty na rozmowie indywidualnej. »
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- »
- ostatnia »