W tym miejscu znajdziesz materiały wspierające doradców w realizacji doradztwa zawodowego w szkole podstawowej. Znajdują się tutaj zarówno wskazówki praktyczne, jak również wyjaśnienia dotyczące zagadnień prawnych.
Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia gospodarcze
Pobierz z e-book "Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia gospodarcze". Upewnij się, że wiesz , organizować w Twojej szkole pracę administracji i obsługi. Poznaj zasady realizacji zamówień oraz wydawania polecenia pracy zdalnej. »
Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia związane z kształceniem i bezpieczeństwem
Pobierz e-book "Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia związane z kształceniem i bezpieczeństwem" i poznaj możliwe scenariusze związane z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych. Dowiedz się, jakie mogą być konsekwencje zmiany terminów egzaminów oraz poznaj zadania dyrektorów w kontekście pracy zdanej i kształcenia na odległość. »
Placówki oświatowe w obliczu pandemii koronawirusa
Pobierz e-booka dotyczącego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie pandemii koronawirusa. Z e-booka dowiesz się m.in. co dla dyrektorów i nauczycieli oznacza nowa specustawa i rozporządzenie w sprawie zamknięcia szkół, a także co z wynagrodzeniami za niezrealizowane godziny ponadwymiarowe.
Przykładowa Karta monitorowania realizacji doradztwa zawodowego w klasie VII i VIII
Pobierz Kartę monitorowania realizacji doradztwa zawodowego w klasie VII i VIII i wykorzystaj ją jako inspirację do zaplanowania monitorowania realizacji doradztwa zawodowego Twojej szkole.
Polska Rama Kwalifikacji a Zintegrowany System Kwalifikacji
Na pewno wielu osobom związanych z doradztwem zawodowym znane są pojęcia „Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK)” i „Polska Rama Kwalifikacji (PRK)”. Co zatem oznaczają te pojęcia? Jakie są podstawowe założenia i cele ZSK? Jakie korzyści niesie wprowadzenie PRK? Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie tych pojęć oraz udzielenie odpowiedzi na postawione pytania. »
Przykładowe portfolio zawodowe
Uczeń w szkole podstawowej gromadzi różne doświadczenia. Bierze udział w lekcjach, ale także w różnych warsztatach, konkursach, pokazach, wyjazdach edukacyjnych. Wykonuje zadania, gromadzi informacje, rozwija różne umiejętności. Wiele działań podejmowanych przez ucznia szkoły podstawowej ma związek z doradztwem zawodowym. Pomocne w tym zakresie może być narzędzie portfolio. W artykule wyjaśniam, jak stworzyć profesjonalne portfolio zawodowe na etapie nauki w szkole podstawowej. »
Kategorie
Aktualny numer Pokaż listę wydań »
Nowoczesne Doradztwo Zawodowe nr 68
