W tym miejscu znajdziesz materiały wspierające doradców w realizacji doradztwa zawodowego w szkole podstawowej. Znajdują się tutaj zarówno wskazówki praktyczne, jak również wyjaśnienia dotyczące zagadnień prawnych.
Doradztwo zawodowe z powerem – kilka słów o PowerED
Na początku listopada miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla doradców zawodowych. Fundacja Katalyst, znana z portalu Mapa Karier, zorganizowała konferencję poświęconą wyrównywaniu szans edukacyjnych przy pomocy etycznego modelu doradztwa zawodowego. Wydarzenie odbiło się szerokim echem wśród ekspertów, bowiem w drugiej części dnia, w mniejszych grupach roboczych, trwały prace w zespołach. Celem tych prac było interdyscyplinarne wypracowanie rekomendacji wskazujących, jak wyrównywać szanse uczniów w kontekście podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Niniejszy newsletter poświęcamy w pełni relacji z tego wydarzenia. »
Czy doradca zawodowy może być coachem?
Czym jest coaching? Rozwojem osobistym, poznaniem siebie, pracą na zasobach? Odpowiedzi jest wiele i każda zawiera element prawdy. Jedno jest pewne – pojęcie popularne, a metody w nim stosowane chętnie wykorzystywane są przez przedstawicieli różnych branż. W tym i przez doradców zawodowych. »
Webinarium „Doradcy zawodowi w szkole podstawowej”
W imieniu Fundacji Imago oraz Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie zapraszamy Dyrektorów oraz Szkolnych Doradców ze szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim webinarium, podsumowującym efekty projektu „Doradcy zawodowi w szkole podstawowej”. »
Projekt międzyklasowy dla uczniów klas VII-VIII. Zawód moimi oczami
Celem realizacji projektu jest określenie przez uczniów własnych zainteresowań zawodowych i zaprezentowanie ich na forum.
Nowy ebook! Rodzice w doradztwie zawodowym
Jaki powinien być udział rodziców w procesie doradztwa zawodowego? Opracowywany corocznie program realizacji wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego musi uwzględniać udział rodziców w procesie doradczym, w szczególności organizację spotkań z nimi. Pobierz ebook, w którym omówiono zakres współpracy doradcy zawodowego z rodzicami oraz przykłady działań. Znajdziesz w nim również scenariusz zajęć z rodzicami "Co wiem o moim dziecku". »
W jaki sposób zbudować ankietę diagnozującą potrzeby w zakresie doradztwa zawodowego? Schemat procesu tworzenia, elementy ankiety
Jeśli chcemy dowiedzieć się, jakie potrzeby mają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele w zakresie doradztwa zawodowego, to warto przeprowadzić działania diagnostyczne w tym zakresie. Jeśli oferta ma być celowa, adekwatna do potrzeb i oczekiwań odbiorców doradztwa zawodowego to konieczne jest zebranie informacji będących odpowiedzią np. na pytanie: czego oni potrzebują? Metod pozyskiwania odpowiedzi jest wiele. Może być użyta ankieta? Oczywiście! »
Placówka oświatowa w czasie pandemii koronawirusa. Pytania i odpowiedzi
Pobierz publikację zawierającą odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące funkcjonowania szkoły w czasie ograniczenia jej funkcjonowania z powodu pandemii koronawirusa. Eksperci udzielili odpowiedzi zarówno na pytania dotyczące organizacji nauczania, jak i spraw kadrowych. »
- « pierwsza
- «
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- »
- ostatnia »
Kategorie
Aktualny numer Pokaż listę wydań »
Nowoczesne Doradztwo Zawodowe nr 71
