Studia za granicą. Jak pomóc uczniowi zdecydować, czy edukacja za granicą to dla niego dobry wybór?

Katarzyna Płuska

Autor: Katarzyna Płuska

Dodano: 10 czerwca 2024
  Studia za granicą. Jak pomóc uczniowi zdecydować, czy edukacja za granicą to dla niego dobry wybór?

Studia za granicą oferują nie tylko możliwość zdobycia międzynarodowego wykształcenia. Stwarzają szansę na poszerzenie osobistych horyzontów, poznanie różnorodnych kultur, zdobycie nowych umiejętności językowych oraz rozwój niezależności. Absolwenci takiej formy zdobywania wiedzy często wnoszą na rynek pracy unikalne umiejętności, wysoko cenione przez pracodawców. Wybór miejsca dalszej edukacji po zdanej maturze zawsze jest wyzwaniem. Wsparcie uczniów szkoły średniej przez doradców zawodowych i nauczycieli może być potrzebne i owocne. Pomoże w podjęciu świadomej decyzji na podstawie wiedzy zarówno o jej korzyściach, jak i potencjalnych negatywnych konsekwencjach i wynikających z niej obowiązków.

Z artykułu dowiesz się:

  • Studia w USA, studia w Danii, w Holandii czy w Szwecji? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kraju, w którym planuje się rozpocząć studia za granicą?
  • Gdzie sprawdzić, m.in. w jaki sposób należy aplikować na studia za granicą, czy możliwe są studia bezpłatne, jak zdobyć stypendium, jak otrzymać pomoc finansową?
  • Na jakie pytania powinien opowiedzieć sobie uczeń, przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni za granicą?
  • Z jakich powodów warto studiować na zagranicznych uczelniach?
  • Jakie obawy i wątpliwości mogą towarzyszyć kandydatom na studia za granicą?

Pozostało jeszcze 88% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto, a otrzymasz m.in.:

  • praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w realizacji doradztwa zawodowego w Twojej placówce
  • atrakcyjne graficznie materiały – scenariusze i karty pracy
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Katarzyna Płuska

Autor: Katarzyna Płuska

Specjalista ds. komunikacji społecznej (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Artystyczno-Pedagogiczny), certyfikowany trener umiejętności społecznych (TUS) 1 i 2 stopnia dla dzieci i dorosłych, absolwentka specjalizacji zarządzania zasobami ludzkimi (Politechnika Łódzka), menedżer oświaty, trener soft skills, autorka serwisu „Miękko o kompetencjach” www.katarzynapluska.pl. Twórczyni tematycznych artykułów, e-booków, pomocy dydaktycznych oraz kursów online. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty dotyczące obszarów komunikacji interpersonalnej, kompetencji miękkich, zarządzania personelem oraz treningi umiejętności społecznych dla dzieci.

Nowoczesne Doradztwo Zawodowe nr 61

Nowoczesne Doradztwo Zawodowe nr 61
Dostępny w wersji elektronicznej