Organizacja doradztwa zawodowego w szkole podstawowej bez wybranych oddziałów klasowych. Czy tworzy się program realizacji i WSDZ w szkole bez klas VII i VIII?

Katarzyna Lewandowska-Staroń

Autor: Katarzyna Lewandowska-Staroń

Dodano: 13 listopada 2024
Sprawdź czy możliwe jest ukaranie ucznia za bójkę po lekcjach. Jak na informację o zdarzeniu powinien reagować dyrektor szkoły?

Nie w każdej szkole tworzone są wszystkie oddziały na I i II etapie edukacyjnym. Jeżeli w szkole nie tworzy się klas VII i VIII, pojawiają się wątpliwości – czy konieczne jest opracowanie WSDZ i programu realizacji doradztwa zawodowego? W artykule wyjaśniamy, jakie obowiązki związane z realizacją doradztwa zawodowego spoczywają na dyrektorze i nauczycielach w szkołach, w których nie realizuje się doradztwa w ramach tzw. dziesiątek. Dowiedz się, jakie działania związane z realizacją doradztwa zawodowego spoczywają na każdej szkole podstawowej.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak powinna postąpić szkoła w sprawie realizacji programu doradztwa zawodowego w przypadku braku wybranych oddziałów klasowych?
  • Które przepisy regulują sposób postępowania z takiej sytuacji?
  • Co powinno zostać zawarte w programie realizacji doradztwa zawodowego szkoły, w której nie istnieją klasy VII i VIII?

Pozostało jeszcze 82% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto, a otrzymasz m.in.:

  • praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w realizacji doradztwa zawodowego w Twojej placówce
  • atrakcyjne graficznie materiały – scenariusze i karty pracy
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Katarzyna Lewandowska-Staroń

Autor: Katarzyna Lewandowska-Staroń

Pracownik nadzoru pedagogicznego, specjalista ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych, dostępności, trener oświaty i kompetencji miękkich, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator z listy OKE Warszawa, trener wspomagania w rozwoju kompetencji kluczowych, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel języka polskiego, niemieckiego, historii, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog opiekuńczo – wychowawczy.

Nowoczesne Doradztwo Zawodowe nr 63

Nowoczesne Doradztwo Zawodowe nr 63
Dostępny w wersji elektronicznej